Sisene püsikliendina
Kasutajanimi: 
Parool:

Registreeru »
Unustasin parooli »

NÕUANDED

Soovitused pehme mööbli valikul
Mööbli pealisriide valikul soovitame silmas pidada mööbli otstarvet ja selle edaspidiseid kasutajaid. Kui peres on väikseid lapsi ja lemmikloomi võiks valida riide, mida on kerge puhastada ja mille vastupidavuse näitajad on keskmisest kõrgemad.
Kanga koostis
Soovitatav puuvillase ja sünteetilise materjali segu. Soovitavad pole täissünteetilised kangad. Osade mikroplüüzide (100% sünteetika) puhul teatud mudelite osas on isegi oht, et istmete õmblused võivad välja venida ning riie võib katki minna. Sel juhul  soovitame tellida pehme mööbli kangast, mille alud sisaldab vähemalt 35% ulatuses puuvilla (nt. jaguar, enya).
Kanga puhastatavus
Enamik mööbli pealistusriietest on pealt töödeldud spetsiaalse mustust tõrjuva vahendiga (nn.teflon-töötlus). Seetõttu on riie puhastatav kergelt niisutatud svammi ja neutraalse pesuvahendiga või tekstiilipuhastusvahuga.
Hõõrdumiskestvus
See on mööbli pealistusriide kulumisnäitaja ehk Martindale´i indeks, mis peaks olema üle 20 000. Diivanvoodite soetamisel tuleks veenduda, et mehhanism liiguks vabalt, ilma kriuksumise ja liigse jõu rakendamiseta. Istme puhul tuleb jälgida, kas see on sikk-sakk-vedrude, istmevööde või hoopiski plaatalusel. Kindlasti tasub vaadata ka töö teostamise korrektsust: õmblused peavad olema sirged, piste pikkus ei tohi olla liiga suur.
Soovitused nahkmööbli hooldamiseks
Aseta nahkmööbel radiaatoritest ja muudest küttekehadest vähemalt 30 cm kaugusele vältimaks naha liigset kuivamist. Kaitse nahka otsese päikesevalguse ja teiste tugevate valgusallikate eest vältimaks pleekimist. Hoolda mööblit regulaarselt! Hoia nahkmööbel tolmu ja mustuse vaba. Puhasta kord nädalas mööblit tolmuimejaga, kasutades tekstiiliotsikut. Naha puhastamiseks ja hooldamiseks soovitame Leather Master´l nahahooldustooteid. Kasuta nahkmööbli puhastusvahendit Soft Cleaner kord kuus. Peale puhastamist lase nahal aeglaselt õhu käes kuivada (ära kasuta kuivatamiseks fööni). Nahkmööbli kaitsekreem Leather Protection Cream kaitseb mööblit plekkide ja mustuse imendumise eest nahka ja muudab naha pehmeks. Soovitav kasutada peale naha eelnevat puhastamist 2-4 korda aastas või vastavalt vajadusele.
Soovitused riidega kaetud pehme mööbli hooldamiseks
Väldi niiskust. Kaitse mööbliriiet niiskuse eest, ära jäta märgi esemeid diivanile. Puhasta õrnalt. Tänapäevased mööbliriided ja polster ei levita tolmu. Mööblile sattunud mustuse eemaldamiseks kasuta tolmuimejaga puhastades tekstiilotsikut. Ära hõõru, ära klopi! Eemalda plekid kohe. Ära lase plekil kuivada.
 
 
 
 © 2009 Kodusisu